Colors of The Week · crochet

Colors of the Week 8 / Haftanın Renkleri 8

(For English, please click the round ‘1’ button below)

Merhaba!

Bu hafta arkadaşım için yazlık saç bandı ördüm, hırka için ördüğüm kare motifleri kolaladım, yeni taşınabilir fotoğraf stüdyomda denemeler yaptım:) Bir de sonunda Hollanda’ya da yaz geldi, güzel havanın tadını çıkardım!

1) Kare motifleri kolalama

Kare motifleri birleştirip gri bir hırka yapmayı planlıyorum uzun zamandır, yazılarımı takip edenler bilirler. Epey bi birikti, birleştirmeden önce kolalama yaptım ki şekilleri daha bir ortaya çıksın, dikme işi zevkli hale gelsin. Sabunlu su yöntemini kullandım. (Motiflerin hepsini sabunlu suya daldırdım, havluyla fazla sularını alıp eski yoga matımın üzerine iğneledim. Bir gün kadar bekledim kurumalarını, sonra topladım.) Şimdi dikmeye hazır haldeler.

En altta arkadaşımın siparişi olan siyah-gri saçbandını görüyorsunuz. Fotoğrafını ayrıca çekmeyi unutmuşum:) Modeli şu aşağıdaki gökkuşağıyla aynı:

2) Taşınabilir fotoğraf stüdyom

Ürün fotoğrafı çekmeyi , ne yalan söyleyeyim, sevmiyorum; çünkü Instagram’a fotoğraf atmak gibi değil, renklerinin tam olarak gerçekte olduğu gibi görünmesi gerekiyor. Dolayısıyla ışığın mükemmel olması gerekiyor. Son zamanlarda yıldız küpelerimin fotoğrafını çekmekle uğraştım epey bi. Hollanda’da hava sağolsun sürekli bulutluydu, bulutlu olmadığı ender zamanlarda da ben meşguldum, bir türlü o güzel ışığı yakalayamadım. Dijital ortamda ışığı düzeltmeye çalıştım, olmadı. Sonunda pes ettim, düzgün bir yöntem bulana kadar gözümden uzak durmaları için küpe dosyasına koydum, rafa gizledim.

Ürün fotoğrafı çekmek için kullanılan, kutu şeklindeki stüdyocuklardan almayı da düşündüm ama pahalı göründü, bu işe daha fazla yatırım yapmadan önce biraz para kazanmam gerektiğine karar verdim. Bazı DIY videolarında benzer bir sistemi evde kurabileceğimiz anlatılıyordu, bir koli, birkaç masa lambası ve beyaz kağıtlarla. Bunu denemem gerektiğini aklıma yazdım ama bir taraftan da bu işe uygun lambam olmadığının farkındaydım, yenisini almam gerekecekti. Motivasyonumu kaybetmiştim, o kadar soğumuştum ki, erteledikçe erteledim.

Tabi tüm bunlara eşim de şahit oldu ve doğumgünüm için bana bir hediye alarak, ilişkinin, birlikte yaşamanın iyi tarafını hatırlatmak istedi sanırım:P Hangisi daha kaliteliymiş, daha uygun fiyatlıymış diye araştırma zahmetine katlanmadan sahip olduğum bir taşınabilir fotoğraf stüdyom var artık evde! Çok mutluyum. Artık bana eşeklik etmeyip, üşenmeden tüm küpelerin fotoğrafını çekip, bir an önce Etsy’ye yüklemek kalıyor. İşte kendisi şöyle bir şey:

Ve ilk fotoğraf denemelerim de şunlar:

Bu haftalık da bu kadar,
Haftaya kadar renkli kalın:)
Hüsna

Not: Daha güncel paylaşımlarım için beni Instagram’dan takip edebilirsiniz: @coloroclock
Ya da mail adresinizi aşağıdaki boşluğa girerseniz, yeni yazılar otomatik olarak posta kutunuza gelecektir.

Not: Etsy dükkanıma göz atmayı unutmazsanız sevinirim:) ColoroClock

(For English, please click the round ‘1’ button below)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s