crochet

My extra colorful vest / Aşırı renkli yeleğim

(Türkçe versiyon aşağıda)

Hi everybody,

How are you? I’m fine but in need of inspiration because I’m organizing the small handmade things I brought from my mother. She knows that I’m more interested than ever in handmade stuff. That’s why she wants to give me everything she doesn’t plan to use. Crochet samples, ribbons, fabrics… I brought as much as I could carry. Now it’s time to use them but how?

Here they are:

dantel, oya, havlu kenarı, tığişi, crochet, vintage, collection, crochet vest, tığişi yelek

I have some ideas but I need more. For example I have lots of ribbons that you can not see in this photo, I can use them as yarns. But they are not long enough to make one project of each of them. Maybe I can attach them to leftover yarns and make something veeery colorful (again) but what? I feel like I need a pattern or at least an idea.

Oh I have so many projects , ideas in my head but no time to make all of them… That’s the result of being interested in eeeevertything. For example, I found a big catalog in my postbox last week and I couldn’t throw it away because I thought I could make something out of it. I saw it somewhere, I know it is possible. So why don’t I try?


Here is my famous vest I couldn’t stop talking about in last few posts.

I may change the buttons. I’m dreaming of something wooden but I need to go to the shop for this. Until then, this is what it is.

That’s it for now, less talking, more making.

Thanks for being here and reading. I would reaaally appreciate a lot if you write your comments below about the website or the things I make or anything. I still feel like an alien when it comes to website. I need your opinions.

Until next post,

Stay colorful,

Husna

P.S. You can follow me on Instagram to stay up-to-date! Here: @coloroclock
Or you can Follow me by writing your email address below and new posts will be sent to your mailbox automatically:


Merhabalaar,

Nasılsınız? Benim kafam bi dünya, fikirler cirit atıyor. Annemden getirdiğim dantel, oya örnekleri, kurdelalar, kumaşlar ortalıkta. Bir kısmını yıkadım, yoga matının üstüne serdim kuruyorlar, yıllardır beklemekten dolap kokusu olmuşlar.

Annem “sen bunlarla bi şey yaparsın, al götür” deyince taşıyabildiğim kadarını topladım geldim. Yukarda ilk resimde gördükleriniz sadece bi kısmı. Şimdi fikir üretme zamanı: Ne yapsam? Kurdelaları ip olarak kullanmayı düşünüyorum şimdilik. Artan iplerle birleştirip rengarenk bi şeyler yapabilirim, yine. Yazmaların etrafından sökülmüş, uzun uzun oyalar var, çok iyi durumda değiller ama dolapta eskitip çöpe atmaya da kıyamıyorum. Eski oyalarla, oya örnekleriyle neler yapılır? Fikriniz varsa yazarsanız çok sevinirim. Ben de araştırayım bunu bi.

Aklımda o kadar çok yapılabilecek iş var ki, zaman yetmiyor, yetmez, mümkün değil. Geçenlerde eve rengarenk bi katalog gelmiş. İnce yapraklı kalınca bi kitap. Atmaya kıyamadım, hemen aklıma düştü: Böyle kağıtlarla kesin bi şey yapılıyordur, bi yerlerde görmüştüm, ne yapılır acaba? Biraz araştırdım ama yetmedi, derken bi kenara kaldırdım, aklımın bi köşesine yazdım, dürtüp duruyor beni.

Ve son bikaç yazıda bahsedip durduğum, artan iplerden ördüğüm aşırı renkli yeleğim de yukarıda, ikinci sıradaki fotoğraflarda. Tarifsiz, kafamdan yaptığım için bol bol örüp sökmeceler oldu ama arka omuz kısmını çok sevdim, epey orjinal oldu. Yalnız iplerin etiketleri yok, bi çanta örgü kitinden artan ipler bunlar, dolayısıyla yıkanma koşullarını filan bilmiyorum. İlk yıkamada elde ve dikkatli yıkasam iyi olacak. Bi de ilerde düğmelerini ahşap bi şeylerle değiştirmeyi düşünüyorum, incik boncuk dükkanına gitmem gerek.

İşte şimdilik bu kadar. Az laf, çok iş deyip kaçmadan önce, siteyle, elişleriyle veya başka bir şeyle ilgili fikirlerinizi aşağıya yorumlara yazarsanız çok sevinirim. Özellikle websitesi hakkında kendimi hala uzaylı gibi hissediyorum. Başka görüşlere ihtiyacım var.

Sonbahar karanlığına rağmen, renkli günlerde görüşmek üzere,

Hüsna

Not: Daha güncel paylaşımlarım için beni Instagram’dan takip edebilirsiniz: @coloroclock
Ya da mail adresinizi aşağıdaki boşluğa girerseniz, yeni yazılar otomatik olarak posta kutunuza gelecektir.

6 thoughts on “My extra colorful vest / Aşırı renkli yeleğim

 1. Diğer bloğa “anonim” seçeneğiyle yorum gönderdim ama gözükmüyor. Belki onayını bekliyordur ama bunu da belirtmedi. Bilmem ulaştı mı sana?😊

  Like

 2. Merhaba Hüsna, az bi vakit önce Kanatlı Kedi bloğundaki son yazın vesilesiyle tanıdım seni. Bu bloğuna da diğerine de sıkça uğramayı düşünüyorum. Çünkü kitapları ve elişini ben de seviyorum (elişi konusunda tembelliğim ağır bassa da😊).
  Ellerine sağlık, yeleğin gayet güzel olmuş. İyi günlerde giyesin.
  Sevgiler…

  Liked by 1 person

  1. Merhaba Naciye,
   Ne güzel bir yorum bu böyle, ta oralardan buralara gelmişsin =) cok teşekkürler. Cok sevindim. Elisi güzel şey =) senin de blogun var mı? Bulamadım ben. Varsa ben de peşinde olayım senin =)
   Sevgiler

   Like

   1. Seni ve bloglarını keşfettiğime ben de sevindim Hüsna. Ve diğer bloğunda yaptığım kısa sayahatten edindiğim izlenim; benzer ortamlarda yetişmiş olduğumuz ve araştırıp sorgulamak, dolayısıyla genel duruma “muhalif” olmak gibi ortak noktalarımız olması😊. Arayan bulurmuş, er ya da geç😊.
    Bu arada diğer bloğundaki o son yazıya uzuunca bi yorum yazmıştım, google hesaplar azizlik yaptı başka işler çıkardı ve yorumum kayboldu. İkinciye daha kısa yazdığımı da benzer durumdan gönderemedim. (40 yaşındayım ama kendimi nine gibi hissettim şu google yüzünden😂) Bir sonraki sefer “anonim” seçeneğiyle deneyeceğim.
    Bloğum yok benim maalesef. Eşimin fazla sevgisi dolayısıyla😂. Muhtemelen “gıcık” olacaksın bu duruma ama bazen böyle saçmalıklara katlanmak gerekiyor evde huzur olsun diye. Fazla gevezelik yaptım kusura bakma. Tekrar söylemek isterim seninle tanıştığıma memnun olduğumu.
    Sevgiler İstanbul’dan.

    Like

   2. Ya keske kaybolmasaymis yorumların, şimdi daha da çok merak ettim. Benzer ortamlarda yetiştiysek hakkaten, blogun olsa çok sevinirdim, zor bulunuyor çünkü, ya da ben rastlayamadim henüz. Yok, gıcık olmam artık, insanların özellikle ikili ilişkilerde genellestirilemeyecek bağları olduğunu anlıyorum yavaş yavaş. Benim derdim daha çok propaganda araçlarıyla. Karsi tarafın onayını almadan yapılan baskılarla, misal çocuklara karşı yapılan. O yüzden hala yetiştirildiğim çevreyle kavgalı hissediyorum. Neyse, ben de çok konuştum ama olsun, guzel =) ben de çok memnun oldum, yine beklerim. İki bloga da. Amsterdam’dan selamlar =)

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s